int(1)

Novinky

 1. Kontrola střech před zimou

  15.10.2020

  Nezapomeňte si včas objednat kontrolu vaší střechy a okapů.

 2. Prázdniny se blíží

  6.6.2019

  Letní prázdniny se pomalu blíží a proto doporučujeme výškové práce objednat včas a vyhnout se tak zářijovému shonu. Na objednávky s více než 40-ti denním předstihem navíc poskytujeme 5% slevu.

 3. Výškové práce - čištění fasád

  6.6.2019

  Již čtvrtou sezonu nabízíme čištění fasád horkou vodou a párou. Používáme stroje a čistící chemii od firmy Karcher. Pro bytová družstva nabízíme 10% slevu.

Starší »

Když dělají výškové práce amatéři

Dělník na hlavní třídě z velké výšky spadl ze žebříku

Na kladenské hlavní třídě malém došlo k neštěstí. Šestatřicetiletý dělník, který na střechu jednoho z obchodů instaloval sněhové zábrany, ztratil rovnováhu a zhruba z pěti metrů spadl na dlažbu. Nakonec skončil v nemocnici.

Dělník spadl na dlažbu z pořádné výšky (Foto: KL)

Podle majitele nemovitosti Pavla Orny přitom má jít o pracovníka, který je specializovaný na práci ve výškách.

„Horolezec, který nám dává nahoru sněhové zábrany, ztratil rovnováhu a seskočil,“ popsal událost Pavel Orna. Patrně tak nešlo o nekoordinovaný pád, protože když muž na žebříku zjistil, že strácí rovnováhu, seskočil a dopadl na nohy.

Nejprve to vypadalo, že dělníkovi nic není. Teprve když si otřesený muž stěžoval na bolesti nohy, kolegové ho raději odvezli k ošetření do kladenské nemocnice.

K události na místo dorazila městská i státní policie. „Policisté zjišťují, zda nedošlo k pochybení při dodržování zásad bezpečnosti práce,“ řekla Kladenským listům policejní mluvčí Michaela Nováková.

zdroj: Kladenské listy

.