Novinky

 1. Mezinárodní certifikace IRATA

  12.3.2015

  Dnes další dva naši zaměstnanci dosáhli levelu 2 mezinárodní certifikace IRATA, která garantuje 100% profesionalitu a odbornost, kterou bohužel česká legislativa nedokáže zajistit.

 2. Arboristika - kácení stromů

  29.7.2013

  Upozorňujeme Vás, že nabízíme kompletní arboristické služby: klasické i rizikové kácení stromů, zdravotní a bezpečnostní prořezy stromů. Při současné kalamitní situaci fungujeme nonstop. Volejte na 728 003 007.

 3. Mytí fasád AKCE

  1.7.2013

  Po celou dobu letních prázdnin nabízíme akční cenu na čištění fasád tlakovou vodou - za minimální cenu 28,- Kč/m2. Tato cena platí na fasády o ploše 150m2 a výše.

« Novější | Starší »

Kácení stromů

Zabýváme se arboristikou - kompletní péčí o stromy, prořezy i rizikovým kácením stromů.

Prořezy provádíme:

- Bezpečnostní prořez – odstraňování suchých větví, které hrozí pádem, jenž by mohl způsobit poškození majetku nebo někoho ohrozit na zdraví či životě.

- Zdravotní prořez – v tomto případě odřežeme nevhodně rostoucí nebo uschlé větve. Toto doporučujeme provádět pravidelně.

- Redukční prořez – "zkrácení" nebo zmenšení stromu, který překáží, stíní nebo by v budoucnu mohl ohrožovat majetek a zdraví.

Kácení provádíme:

- Kácení stromů ze země – nejlevnější a nejrychlejší metoda kácení stromů, kdy se strom jedním řezem u země "skolí" a přesný dopad se zajistí klíny nebo lanem. Podmínkou je však dostatek prostoru.

- Kácení stromů horolezeckou technikou – "klasické" rizikové kácení stromů, kdy se strom postupně kácí za pomoci horolezecké techniky a jednotlivé kusy se buď shazují nebo spouštějí po lanech na zem.

- Kácení z vysokozdvižné plošiny - občas je tato technika nejrychlejší a nebo se také používá u nestabilních stromů hrozícíh zřícením.

Upozornění:

Na kácení stromu je obvykle potřeba mít povolení! (Rádi Vám ho zařídíme)

Dle novely zákona z r. 2013 již není potřeba žádat o povolení při kácení na zahradě. Ta je definována jako pozemek u bytového domu nebo u rodinného domu, v zastavěném území obce, který je oplocený a nepřístupný veřejnosti.


Povolení ke kácení stromů Zákon týkající se kácení stromů

Vyhláška o ochraně dřevin Změny v zákoně o ochraně dřevin