Novinky

 1. Rozhovor s basejumperem

  7.8.2015

  http://xman.idnes.cz/base-jumper-karel-bejsovec-skocil-ze-city-tower

 2. Mezinárodní certifikace IRATA

  12.3.2015

  Dnes další dva naši zaměstnanci dosáhli levelu 2 mezinárodní certifikace IRATA, která garantuje 100% profesionalitu a odbornost, kterou bohužel česká legislativa nedokáže zajistit.

 3. Arboristika - kácení stromů

  29.7.2013

  Upozorňujeme Vás, že nabízíme kompletní arboristické služby: klasické i rizikové kácení stromů, zdravotní a bezpečnostní prořezy stromů. Při současné kalamitní situaci fungujeme nonstop. Volejte na 728 003 007.

« Novější | Starší »

Kácení stromů

Zabýváme se arboristikou - kompletní péčí o stromy, prořezy i rizikovým kácením stromů.

Prořezy provádíme:

- Bezpečnostní prořez – odstraňování suchých větví, které hrozí pádem, jenž by mohl způsobit poškození majetku nebo někoho ohrozit na zdraví či životě.

- Zdravotní prořez – v tomto případě odřežeme nevhodně rostoucí nebo uschlé větve. Toto doporučujeme provádět pravidelně.

- Redukční prořez – "zkrácení" nebo zmenšení stromu, který překáží, stíní nebo by v budoucnu mohl ohrožovat majetek a zdraví.

Kácení provádíme:

- Kácení stromů ze země – nejlevnější a nejrychlejší metoda kácení stromů, kdy se strom jedním řezem u země "skolí" a přesný dopad se zajistí klíny nebo lanem. Podmínkou je však dostatek prostoru.

- Kácení stromů horolezeckou technikou – "klasické" rizikové kácení stromů, kdy se strom postupně kácí za pomoci horolezecké techniky a jednotlivé kusy se buď shazují nebo spouštějí po lanech na zem.

- Kácení z vysokozdvižné plošiny - občas je tato technika nejrychlejší a nebo se také používá u nestabilních stromů hrozícíh zřícením.

Upozornění:

Na kácení stromu je obvykle potřeba mít povolení! (Rádi Vám ho zařídíme)

Dle novely zákona z r. 2013 již není potřeba žádat o povolení při kácení na zahradě. Ta je definována jako pozemek u bytového domu nebo u rodinného domu, v zastavěném území obce, který je oplocený a nepřístupný veřejnosti.


Povolení ke kácení stromů Zákon týkající se kácení stromů

Vyhláška o ochraně dřevin Změny v zákoně o ochraně dřevin