int(2)

Novinky

 1. Zábrany proti ptactvu - AKCE

  1.6.2019

  Od 1.6. do 30.6. nabízíme 25% slevu na montáž hrotových zábran Birdoff B50 proti holubům.

  Akce platí na standardní montáž ve výškách i instalaci horolezeckou technikou.

 2. Výškové práce Praha

  23.3.2019

  Začíná letní sezona a proto neváhejte objednat stavební výškové práce včas!

  Při objednávce prací ve výškách s více než 40-ti denním předstihem poskytujeme 5% slevu.

 3. Zima se blíží

  19.11.2016

  Vážení klienti opět Vám nabízíme kontrolu střech a okapů před nadcházející zimou. Cena za kontrolu činí u běžného bytového domu 1500,- Kč + DPH. K tomu od nás dostanete slevu 20% na případný úklid sněhu ze střechy.

« Novější | Starší »

Kácení stromů

Zabýváme se arboristikou - kompletní péčí o stromy, prořezy i rizikovým kácením stromů.

Prořezy provádíme:

- Bezpečnostní prořez – odstraňování suchých větví, které hrozí pádem, jenž by mohl způsobit poškození majetku nebo někoho ohrozit na zdraví či životě.

- Zdravotní prořez – v tomto případě odřežeme nevhodně rostoucí nebo uschlé větve. Toto doporučujeme provádět pravidelně.

- Redukční prořez – "zkrácení" nebo zmenšení stromu, který překáží, stíní nebo by v budoucnu mohl ohrožovat majetek a zdraví.

Kácení provádíme:

- Kácení stromů ze země – nejlevnější a nejrychlejší metoda kácení stromů, kdy se strom jedním řezem u země "skolí" a přesný dopad se zajistí klíny nebo lanem. Podmínkou je však dostatek prostoru.

- Kácení stromů horolezeckou technikou – "klasické" rizikové kácení stromů, kdy se strom postupně kácí za pomoci horolezecké techniky a jednotlivé kusy se buď shazují nebo spouštějí po lanech na zem.

- Kácení z vysokozdvižné plošiny - občas je tato technika nejrychlejší a nebo se také používá u nestabilních stromů hrozícíh zřícením.

Upozornění:

Na kácení stromu je obvykle potřeba mít povolení! (Rádi Vám ho zařídíme)

Dle novely zákona z r. 2013 již není potřeba žádat o povolení při kácení na zahradě. Ta je definována jako pozemek u bytového domu nebo u rodinného domu, v zastavěném území obce, který je oplocený a nepřístupný veřejnosti.


Povolení ke kácení stromů Zákon týkající se kácení stromů

Vyhláška o ochraně dřevin Změny v zákoně o ochraně dřevin