int(1)

Novinky

 1. Kontrola střech před zimou

  15.10.2020

  Nezapomeňte si včas objednat kontrolu vaší střechy a okapů.

 2. Prázdniny se blíží

  6.6.2019

  Letní prázdniny se pomalu blíží a proto doporučujeme výškové práce objednat včas a vyhnout se tak zářijovému shonu. Na objednávky s více než 40-ti denním předstihem navíc poskytujeme 5% slevu.

 3. Výškové práce - čištění fasád

  6.6.2019

  Již čtvrtou sezonu nabízíme čištění fasád horkou vodou a párou. Používáme stroje a čistící chemii od firmy Karcher. Pro bytová družstva nabízíme 10% slevu.

Starší »

Kácení stromů

Zabýváme se arboristikou - kompletní péčí o stromy, prořezy i rizikovým kácením stromů.

Prořezy provádíme:

- Bezpečnostní prořez – odstraňování suchých větví, které hrozí pádem, jenž by mohl způsobit poškození majetku nebo někoho ohrozit na zdraví či životě.

- Zdravotní prořez – v tomto případě odřežeme nevhodně rostoucí nebo uschlé větve. Toto doporučujeme provádět pravidelně.

- Redukční prořez – "zkrácení" nebo zmenšení stromu, který překáží, stíní nebo by v budoucnu mohl ohrožovat majetek a zdraví.

Kácení provádíme:

- Kácení stromů ze země – nejlevnější a nejrychlejší metoda kácení stromů, kdy se strom jedním řezem u země "skolí" a přesný dopad se zajistí klíny nebo lanem. Podmínkou je však dostatek prostoru.

- Kácení stromů horolezeckou technikou – "klasické" rizikové kácení stromů, kdy se strom postupně kácí za pomoci horolezecké techniky a jednotlivé kusy se buď shazují nebo spouštějí po lanech na zem.

- Kácení z vysokozdvižné plošiny - občas je tato technika nejrychlejší a nebo se také používá u nestabilních stromů hrozícíh zřícením.

Upozornění:

Na kácení stromu je obvykle potřeba mít povolení! (Rádi Vám ho zařídíme)

Dle novely zákona z r. 2013 již není potřeba žádat o povolení při kácení na zahradě. Ta je definována jako pozemek u bytového domu nebo u rodinného domu, v zastavěném území obce, který je oplocený a nepřístupný veřejnosti.


Povolení ke kácení stromů Zákon týkající se kácení stromů

Vyhláška o ochraně dřevin Změny v zákoně o ochraně dřevin